X Międzynarodowe Sympozjum Hispanistów Encuentros 2024 na Wydziale Filologicznym

X Międzynarodowe Sympozjum Hispanistów Encuentros 2024

odbędzie się

w dniach 25.09-27.09 2024 na Wydziale Filologicznym UG.

Konferencja jest organizowana przez Zakład Iberystyki Instytutu Filologii Romańskiej UG oraz Polskie Stowarzyszenie Hispanistów.

z

Encuentros to największa, interdyscyplinarna konferencja hispanistyczna odbywająca się w polskich ośrodkach naukowych od 20 lat. Już od pierwszej edycji gromadzi wybitnych hispanistów reprezentujących różne dyscypliny, głównie językoznawstwo i literaturoznawstwo, lecz także przekładoznawstwo, kulturoznawstwo, filmoznawstwo, historię czy też nauki polityczne.

W tym roku udało nam się zgromadzić ponad 160 uczestników z Europy oraz obu Ameryk. Wykłady plenarne wygłoszą takie autorytety, jak Gerardo Cruz (Boston College), Francisco García Marcos (Universidad de Almería), Marta Segarra (Centre National de la Recherche Scientifique), Mercè Picornell (Universitat de les Illes Balears), Dolores Vilavedra (Universidade Santiago de Compostela), Michèle Soriano (Université Toulouse - Jean Jaurès), Joanna Wilk-Racięska (Uniwersytet Śląski), Agnieszka Kłosińska-Nachin (Uniwersytet Łódzki).

Encuentros czyli spotkania, i to w tak zacnym i licznym gronie, będą wyjątkową okazją do prezentacji wyników badań, wymiany poglądów i dyskusji.

Galeria zdjęć z otwarcia X Międzynarodowego Sympozjum Hispanistów Encuentros 2024

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: środa, 18. Wrzesień 2024 - 14:44; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 25. Wrzesień 2024 - 13:06; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka